Mansell: Şampiyonluğun favorisi Hamilton

1992’nin dünya şampiyonu Nigel Mansell, 2018’deki dünya şampiyonluğu savaşında da favorinin Lewis Hamilton olduğunu söyledi.

Mansell: Şampiyonluğun favorisi Hamilton Formula1

Geçen sene Meksika’da şampiyonluğunu ilan eden İngiliz pilot, toplamda 4.şampiyonluğuna ulaşmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Mansell şöyle konuştu.

“Lewis’in en kuvvetli Mercedes diyebiliriz. Son yıllarda harika bir iş yapıyorlar ve bu da Lewis’in işini çok kolaylaştırıyor.

“Onların seviyesine çıkabilen bir takım olduğunu düşünmüyorum. Ferrari geçen yıl gayet iyiydi, ama bunu bütün sezona yaymakta zorlandılar.

“Hamilton yine büyük favorilerden olacaktır. Umarım onun yanına bir iki pilot daha gelebilir ve keyifli bir sezon izleriz. Vettel’in de bu sene daha rekabetçi olmasını bekliyorum.

“Red Bull da yine yarışlara keyif katacaktır. Eğer sezona güçlü bir giriş yapabilirlerse, herkes için güzel bir yıl olabilir. Umarım beklenildiği gibi rekabet dolu bir sezon olur.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.