Marchionne: 2018 aracı bir canavar olabilir

Sergio Marchionne, eğer her şeyi bir araya getirip güzel bir iş yaparlarsa 2018’de muhteşem bir araca sahip olabileceklerini söyledi.

Marchionne: 2018 aracı bir canavar olabilir Formula1

Geçen yıla güzel başlayan, ama son bölümlerde çıkan dayanıklılık sorunlarının yanında Mercedes’in hızına da cevap veremeyen İtalyan takımı, başarısız bir yıl olduğunu ifade etmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Marchionne şöyle konuştu.

“Son birkaç gündür Maranello’daydım ve herkesin çok yuğun şekilde çalıştığını gördüm, ama aynı zamanda oldukça da rahat görünüyorlardı.

“Ben de bundan şunu çıkartıyorum, 2018’de ya harika bir aracımız olacak ya da yine çok kötü bir iş yapacağız.(gülerek) Şu ana kadar oldukça rekabetçi bir araç üretmek için her şeyi yaptık ve bunun sonucunu da en kısa sürede görmek istiyoruz.

“Umarım dayanıklılık sorunlarının üstesinden geliriz ve geçen seneki hataların tekrarı yaşanmaz. Takımdaki çalışanlarımıza çok güveniyorum, zaten bu yüzden 2018’de güzel bir iş yapacağımıza olan inancım tam.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.