Chilecito'da Bernhard ten Brinke zirvede

2018 Dakar Rallisi'nin 11. etabını otomobil kategorisinde Hollandalı Bernhard ten Brinke, motosiklet sınıfında Avusturyalı Toby Price kazandı.

Chilecito'da Bernhard ten Brinke zirvede Diğer Seriler

2018 Dakar Rallisi'nin 11. etabını otomobil kategorisinde Hollandalı Bernhard ten Brinke, motosiklet sınıfında Avusturyalı Toby Price kazandı.

Peru, Bolivya ve Arjantin'in ortak düzenlediği 2018 Dakar Rallisi'nin 11. etabı, Arjantin'in Belen ile Fiambala-Chilecito kentleri arasındaki 467 kilometrelik parkurda yapıldı.

Otomobil sınıfında birinciliği, 4 saat 10 dakika 54 saniyelik derecesiyle Toyota Gazoo takımından Ten Brinke elde etti.

Hollandalı sürücünün 4 dakika 35 saniye gerisindeki Fransız Cyril Despres ikinci, 4 dakika 40 saniye arkasındaki İspanyol Carlos Sainz üçüncü oldu.

Motosiklet kategorisinde ise Red Bull KTM Factory takımından Price, 4 saat 1 dakika 33 saniyede bitirdiği etapta birinciliğe ulaştı.

Avusturyalı pilotu, 1 dakika 38 saniye geriden Arjantinli Kevin Benavides, 6 dakika 31 saniye arkasından da Fransız Antoine Meo takip etti.

On birinci etap sonunda otomobil kategorisi genel klasmanında İspanyol Sainz birinci, Fransız Peterhansel ikinci, Katarlı Nasser El-Ettiyah üçüncü sıradaki yerini korudu.

Motosiklet sınıfı genel klasmanında ise Avusturyalı Matthias Walkner birinci, Arjantinli Benavides ikinci, Avusturyalı Price üçüncü sırada bulunuyor.

Dakar Rallisi'nin 12. etabı, Arjantin'in Fiambala-Chilecito ile San Juan kentleri arasında 375 kilometrelik parkurda düzenlenecek. 14 etap sürecek Dakar Rallisi, 20 Ocak'ta Arjantin'in Cordoba kentinde son bulacak.

Kaynak : Eurosport

F1, WRC, TURKF1,  OTO HABER,  MotoGP, otomobil, Otomotiv, OTO,  ARABA, Hybrid, Hibrit. FORMULA1, motor sporları, MOTOR, WEC, FIA,

Buğra Sezer

Buğra Sezer / Editör

Tüm Yazıları

Buğra Sezer TurkF1.com'un kurucusu, imtiyaz sahibi ve aynı zamanda Genel Yayın Yönetmenidir.Bugüne kadar özellikle Motor Sporları medyası ve yazılı basında sayısız haber, köşe yazısı ve makale yazmış olması sebebiyle sektörde tecrübesi bulunmaktadır. Kendisi ayrıca Bilgisayar Mühendisi olmakla beraber MIT (Massachusetts Institute of Technology) Girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlamış ve an itibari ile Californiya Berkeley Universtesinde Medya ve Pazarlama bölümünde uzaktan eğitim ile okumaktadır.