Goss: Motor kararını tam vaktinde verdik

Tim Goss, McLaren’in Honda’dn ayrılıp Renault ile çalışmaya başlamasının çok iyi bir zamanla ile gerçekleştiğini söyledi.

Goss: Motor kararını tam vaktinde verdik Formula1

Honda ile geçen başarısız sezonların ardından Singapur Gp’si hafta sonunda anlaşmayı fes eden Woking merkezli takım, bunun ardından Renault ile anlaşmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Goss şöyle konuştu.

“Motor konusunda iki farklı yaklaşım söz konusu. Bir tanesi Mercedes-Honda yaklaşımı, diğeri ise Ferrari-Renault yaklaşımı. Temel olarak bu ikisinin farkı turbo kompresörün bulunduğu yerden kaynaklanıyor.

“Mercedes-Honda da bu turbo kompresör motorun önünde bulunurken, MGU-H ortada ve türbin de en sonda yer alıyor.

“Ferrari-Renault motor yaklaşımında ise turbo kompresör motorun arkasında, sonrasında ise MGU-H ve türbin sistemi geliyor.

“Tüm bu farklılıklar beraberinde farklı yaklaşımların da gelmesine neden oluyor. Neler olacağını göreceğiz, ama bu değişikliğe ayak uydurup güzel bir iş yapacağımıza inanıyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.