Tost pilotlarına güveniyor

Toro Rosso patronu Franz Tost, yeni sezonda genç pilotlarının parlayacağına inandığını söyledi.

Tost pilotlarına güveniyor Formula1

Tecrübesiz bir pilot kadrosuna sahip olmalarının kendisini endişelendirmediğini ifade eden Toro Rosso patronu yeni sezondan umutlu.

“İki pilotumdan da çok memnunum. Eğer onlara rekabetçi bir araç verebilirsek harika bir iş yapabileceklerine inanıyorum.

“Sezon ortasında Formula 1’e gelmek her zaman çok büyük zorluk olmuştur. Diğer pilotlar binlerce kilometre yol kat ederken onlarla rekabet edebiliyor olmak hiç kolay değil.

“Pierre ve Brendon takıma geldiğinde bazı sorunlarla uğraşıyorduk ve ayrıca araç da sene başındaki kadar rekabetçi değildi. Bu yüzden istedikleri performansı gösterememiş olmaları normal.

“Bunun yanında son bölümde sürekli dayanıklılık sorunları ile uğraştığımız için gerçek hızımızı da görmekte zorlandık.

“Yine de onların piste çıkmış olmaları çok önemliydi. Böylece uyum sürecini atlattılar ve yeni sezonda her şey çok daha kolay olacaktır. İkisi de çok hızlı pilotlar ve onlara güveniyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.