Salo: Williams aç bir takım yarattı

Eski Formula 1 pilotu Mika Salo, gridin en genç sürücü kadrosuna sahip olan Williams’ın ikisi pilotunun da başarıya aç olduğunu ve bunun işe yarayabileceğini söyledi.

Salo: Williams aç bir takım yarattı Formula1

19 yaşındaki Lance Stroll’ün yanına 22 yaşındaki Sergey Sirotkin’i getiren Williams, yeni sezonda iki genç pilotuna da güvendiğini ve bu dinamizmi kendi lehlerine kullanacaklarını ifade etmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Salo şöyle konuştu.

“Williams çok aceleci davrandı ve karar vermek için yeterince düşünmediler.

“Sirotkin için Williams’dan daha iyi bir seçenek olamazdı. Başarılı bir takım ve genç bir takım arkadaşı olacak. İkisi de başarıya aç, aralarında güzel bir mücadele olmasını bekliyorum.

“Sergey çok akıllı bir pilot. Onun için paralı pilot deniliyor, ama bu başarısına gölge düşürmemeli. Mühendislik konusunda çok önemli bir bilgiye sahip ve Renault sayesinde de Formula 1 araçları hakkında çok şey biliyor.

“İki pilotun da birbirine benzediği görüyorum. Neler olacağını yarışlarda daha iyi anlayacağız. Williams senenin sürpriz sonuçlarına imza atabilir.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.