Horner: 2018 lastikleri yarışları daha iyi hale getirebilir

Red Bull patronu Christian Horner, Pirelli’nin ürettiği daha yumuşak hamurların yeni sezonda yarışlara heyecan katabileceğini söyledi.

Horner: 2018 lastikleri yarışları daha iyi hale getirebilir Formula1

2018 öncesinde hiper yumuşak ve süper sert lastikleri tanıtan Pirelli, bunun yanında diğer lastik hamurlarının da yumuşatıldığını duyurmuştu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Horner şöyle konuştu.

“Abu Dhabi’deki lastik testleri çok önemliydi. Bütün takımlar çok değerli veriler elde etmeyi başardı. Pist üstünde elde edeceğiniz veriler her zaman çok daha kıymetli oluyor.

“İki pilotumuz da yeni tanıtılan hiper yumuşak lastiklerden çok memnun kaldı. Hala üzerinde biraz çalışılması gerekiyor, ama genel anlamda Pirelli güzel bir iş yapmış.

“Abu Dhabi’deki son yarışta gördüklerimiz gerçekten can sıkıcıydı. Kimse sezonun final yarışının bu kadar durağan geçmesini istemezdi. Bu yeni lastikler en azından iki pit stop olmasına yol açacaktır ki bu da yarışların biraz daha hareketlenmesini sağlar.

“Umarım beklentilerimiz doğru çıkar ve tekrar Abu Dhabi’de olduğu gibi yarışlarla karşılaşmayız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.