Cosworth Aston Martin ile ortaklık düşünüyor

2021 sonrasındaki motor kurallarının değişecek olmasından dolayı Formula 1’e girme hesapları yapan Cosworth, Aston Martin ile görüşmelerde bulunuyor.

Cosworth Aston Martin ile ortaklık düşünüyor Formula1

Red Bull le yeni bir ortaklığa başlayan Aston Martin uzun yıllar sonra spora geri dönerken, gelecekte motor projesinde yer almak istediklerini de açıklamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Cosworth patronu Bruce Wood şöyle konuştu.

“Aston Martin ile bir ortaklık gerçekleştirmek iki taraf için de güzel olabilir. Açıkçası bu aralar bunun üzerine oldukça çok düşünüyoruz.

“Red Bull ile olan ortaklıklarını çok ciddiye alıyorlar ve ileride önemli işler yapmak istediklerini biliyorum. Bir de bunun bir parçası olmak istiyoruz.

“Tabii ki Cosworth bireysel bir firma ve kendi başımıza bir şeyler yapmak istiyoruz, ama mevcut maliyetleri düşündüğümüzde böyle bir ortaklığın iki taraf için de yararlı olabileceğini düşünüyorum.

“Bu belki herkesin heyecanla beklediği bir gelişme olmayabilir, ama bir gün Formula 1’e geri dönmek istiyoruz ve elimize geçen her şansı değerlendirmeye çalışacağız.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.