Abiteboul Williams’taki Renault etkisinden memnun

Renault patronu Cyril Abiteboul, Sirotkin ve Kubica’nın Williams’a gitmesinde önemli bir rol oynadıklarını ve bundan ötürü mutlu olduğunu söyledi.

Abiteboul Williams’taki Renault etkisinden memnun

Sirotkin’in Renault akademisinden çıktığını ve Kubica’nın da geri dönüşünde ilk adımı kendilerinin attığını hatırlatan Abiteboul, iki pilotun da başarılı olmasını istediğini ifade etti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Renault patronu şöyle konuştu.

“Williams’ın durumunu düşünürsek, yeni sezon öncesinde boş koltukları için iki ihtimalleri vardı ve iki pilot da bizimle bağlantılı isimlerdi.

“Sirotkin’i ele alırsak, genç bir pilotun Formula 1’e adım atmasına yardımcı olduğumuz için çok mutluyuz. O çok yetenekliydi ve bunu eline geçen her fırsatta gösterdi. Sonunda burada olması şaşırtıcı değildi.

“Umarım Robert da pist üstünde oldukça fazla vakit geçirir ve bu sayede en iyi haline ulaşır. Belki ilerleyen yıllarda tam sezon yarışma şansı bile elde edebilir. 

“Renault olarak spora böyle bir etki yapmak oldukça güzel. Umarım ilerleyen yıllarda daha çok pilotun spora girmesine yardımcı olabiliriz.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.