Perez: Neler yapabileceğimi herkese gösterdim

Sergio Perez kariyerinde büyük bir ilerleme kaydettiğini ve artık kendisini büyük takımlarda denemek istediğini yineledi.

Perez: Neler yapabileceğimi herkese gösterdim Formula1

Daha önce de 2019’da kendisine rekabetçi bir takımda yer bulmak istediğini ifade eden Meksikalı pilot, bunun için 2018’in çok kritik olduğunu belirtmişti.

Konuyla ilgili yeniden konuşan Perez şu açıklamalarda bulundu.

“Kendimi sürekli geliştirmeye çalışıyorum. Force India ile çok başarılı yıllar geçirdim ve artık büyük takımlar için hazır olduğuma inanıyorum.

“Daha önce McLaren ile bu şansı bulduğumda bu kadar tecrübeli ve başarılı bir pilot değildim. Yine de buna rağmen kötü bir iş yaptığımı düşünmüyorum, ama artık daha iyi olabilirim.

“2018 çok önemli bir yıl olacaktır. Son yıllarda gösterdiğim gelişimi sürdürebilirsem bir şansım olabileceğini düşünüyorum.

“Force India bana çok şey kattı ve onlara çok teşekkür etmeliyim. Kariyerimde yeni bir sayfa açmada bana çok yardım ettiler ve şimdi kendimi çok daha iyi hissediyorum. Neler olacağını göreceğiz, umarım tekrar büyük bir takımda kendimi deneyebilirim.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.