Lowe: Sirotkin çok iyi durumda

Paddy Lowe, takımın yeni pilotu Sergey Sirotkin’in çok iyi durumda olduğunu ve yeni sezonda kendisinden iyi şeyler beklediklerini söyledi.

Lowe: Sirotkin çok iyi durumda Formula1

Felipe Massa’nın yerine takıma katılan Rus pilot, arkasındaki finansal destekten dolayı paralı pilot olarak da adlandırılıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Lowe şöyle konuştu.

“Sergey’i seçme sebebimiz onun yetenekli ve başarılı bir pilot olmasından dolayıydı.

“Burada tabii ki paraya ihtiyaç duyuluyor, ama sırf parası var diye birini takıma getirirsek sene içinde güzel sonuçlar alamayız. Öncelikli hedefimiz kaliteli bir pilotla anlaşmaktı.

“Rusya, Doğu Avrupa ve İskandinavya’da çok sayıda kişi küçük yaşta kartinge başlıyor ve burada bir bakıma 1500 kişilik bir geliştirme çalışması yapılıyor. Biz de takım olarak buralardaki gençleri değerlendiriyoruz.

“Sergey bu programdan Formula 1’e yükselen ilk pilot oldu. Zaten onun alt serilerde yaptıklarını gördükten sonra buraya gelmemesi sürpriz olurdu.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.