Ricciardo: Verstappen beni daha iyi bir pilot yaptı

Daniel Ricciardo, Verstappen ile takım arkadaşı olduğu süre boyunca daha iyi bir pilot olduğunu ve birbirlerini pist üstünde sürekli zorladıklarını söyledi.

Ricciardo: Verstappen beni daha iyi bir pilot yaptı Formula1

İki sezonda da takım arkadaşının önünde yer almayı başaran Avustralyalı pilot, sıralama turlarında ise biraz daha geride gözükmüştü.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Verstappen ile takım arkadaşı olmak güzel bir şey. İkimiz de sürekli pist üstünde birbirimizi zorluyoruz ve daha iyi sürüşler çıkarmamıza sebep oluyoruz.

“Bazen sıralama turlarında ondan daha iyi olmak için limitleri çok zorlayıp hata yapıyorum, bazen de gerçekten güzel bir tur atmayı başarıyorum. Bu durumda memnunum, böylece kendimi geliştirme imkanım oluyor.

“Budapeşte’de olduğu gibi birkaç durumda kaldık, ama bunları kendi içimizde konuşup halletmeyi başardık.

“Tabii ki bu zamana kadar şampiyonluk savaşının içinde yer almadık ve bu yüzden stres biraz daha düşüktü. Umarım bu sene iyi bir aracımız olur ve galibiyetler için de mücadele edebiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.