Bottas: Hamilton’ı yenmek için her şeyi yapacağım

Mercedes pilotu Valtteri Bottas, yeni sezonda Lewis Hamilton’ı geride bırakmak için her şeyi yapacağını söyledi.

Bottas: Hamilton’ı yenmek için her şeyi yapacağım Formula1

Takımla ilk sezonunda 3 kez yarış kazanan ve özellikle yaz arasından sonra performansında düşüş gösteren Fin pilot, 2017’yi 3.sırada noktalamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bottas şöyle konuştu.

“Lewis Formula 1’in en iyi pilotlarından birisi bundan hiç şüphem yok. Zaten kazandığı 4 şampiyonluk da bunun kanıtı.

“Yine de 2017’de birkaç kez onu geçebileceğimi ve üst seviyede yarışabileceğimi gösterdim. Aynısını bu sene de yapmak istiyorum. Bunu yaparken daha istikrarlı olmam gerektiğini farkındayım.

“Hangi pistte olduğu fark etmeksizin rekabetçi olmalıyım. Şampiyon olmak için bunu yapmak zorundasınız. Bir şekilde orada olmam gerekiyor.

“Ben karakter olarak da sadece kendi işime odaklanan bir pilotum. Başkalarının ne yaptığına bakmıyorum. Eğer ben hedeflerim doğrultusunda istediklerimi başarabilirsem güzel sonuçlar da gelecektir.

“Kendimle ilgili bir şey değiştirmeyeceğim. Sürüş stilim de memnunum ve araca iyi bir uyum sağlayabilirsem ilk yarıştan itibaren rekabetçi olacağıma eminim. Lewis harika bir pilot ve onunla birlikte kendimi geliştirmeye çalışıp, sonunda şampiyon olmak istiyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.