Wolff: McLaren tehdidinin farkındayız

Mercedes patronu Toto Wolff, yeni sezonda Renault motoru ile yarışacak olan McLaren’in bir tehdit oluşturabileceğini söyledi.

Wolff: McLaren tehdidinin farkındayız Formula1

Honda ile geçen başarısız 3 yılın ardından sözleşmesini fes eden Woking merkezli takım, 2018 ile birlikte tekrar üst sıralarda yer almak istiyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Wolff şöyle konuştu.

“McLaren çok önemli bir takım ve bu sene ile birlikte çok daha güçlü şekilde Formula 1’in içinde yer alacaklarını düşünüyorum.

“Harika iki pilota sahipler ve çok güçlü bir şasileri olduğundan şüphem yok. Bu sezon onları kesinlikle hafife almamalıyız.

“Ferrari ve Red Bull’dan sonra McLaren de üst sıralardaki savaşa katılacaktır. Bunun dışında daha farklı takımların sürprizler yapmasını bekleyebiliriz. Değişik bir sezon olacaktır.

“Son yıllardaki başarımıza rağmen bu yeni şampiyonlukları garanti etmeyecektir. Hala önümüzde uzun bir sezon var ve daha piste bile çıkmadan şampiyon olacakmışız gibi bir havaya bürünmemeliyiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.