Red Bull 2018 aracını tanıttı

Red Bull takımı, geçici tasarımını tanıttığı RB14’ün yeni sezon öncesinde daha farklı bir görünüme sahip olacağını açıkladı.

Red Bull 2018 aracını tanıttı Formula1

Taraftarlar bu tasarımı çok severken, şimdiden birçok kişi bunun değişmemesini istediklerini ve sezon boyunca böyle yarışmaları gerektiğini söyledi.

Aston Martin sponsorluğu ile birlikte araçta büyük farklılıklar olduğu dikkat çekerken, logo beyaz renklere bürünmüş oldu. Bunun yanında araca çok sayıda karekod deseni de eklendi.

Yeni sezonda artık şampiyonluk mücadelesinin içinde olmak isteyen Milton Keynes merkezli takım, sezona güzel bir başlangıç yapmak istediklerini ve sonrasında gelişip, galibiyet mücadelesinde olmayı düşündüklerini belirtmişti.

Dün yaptığı açıklamada şampiyonluğun 2018’de gelmesinin zor olduğunu söyleyen Helmut Marko ise bunda biraz da Renault motorunun belirleyici olacağını ifade etti.

Bugün yaptığı lansman ile birlikte Red Bull, Haas ve Williams’ın ardından araç tanıtımı yapan 3.takım oldu.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.