Red Bull Racing’in 2018 aracı RB14 tanıtıldı!

Aston Martin, TAG Heuer ve Red Bull Racing güçlerini birleştirdi, ortaya olağanüstü bir araç çıktı.

Red Bull Racing’in 2018 aracı RB14 tanıtıldı! Formula1

   

   

Aston Martin, TAG Heuer ve Red Bull Racing güçlerini birleştirdi, ortaya olağanüstü bir araç çıktı.

Red Bull Racing’in 2018 aracı RB14 görücüye çıktı. Takım patronu Christian Horner geçtiğimiz haftalarda aracın tanıtım tarihini bir hafta öne çekerek bir sürprize imza atmıştı.

“Sezon öncesi araç ile ilgili daha fazla bilgi edinmek ve geliştirmek için bu tercihi yaptık,” diye kararının sebebini açıklayan Horner böylece Williams ve Haas’tan sonra yeni aracını tanıtan üçüncü F1 takımının Red Bull Racing olmasını sağladı.

Daniel Ricciardo’nun araç ile Silverstone’da bir tur attığı açıklanırken, asıl testlerin ise önümüzdeki hafta Katalunya’da başlayacağı bildirildi.

RB14’te ilk bakışta en çok dikkat çeken şey ise elbette rengi. Laciverde yakın bir renge bürünen yeni araç agresif görüntüsünü korurken üzerindeki Aston Martin yazısı da uzun soluklu ortaklığın araca yansıyan ilk görüntüsü oldu.

Renkle ilgili yarışlar başlayınca değişiklik olacağını söyleyen yetkililer şu an sadece tanıtım amaçlı bu rengi kullandıklarını belirttiler.

 Aracın genişleyen gövdesi ile iç hacmi artırılırken, halo eklenmesi ve klasik motor kapağına geçilmesi de gözlerden kaçmadı.

Bazen eski araçlar yenilerinden özellikle görüntü olarak pek ayırt edilemezken bu kez ise özellikle yeni tasarım, beyaza dönen logolar ve karekod desenleri ile RB14 önceki araçlardan kolayca ayırt edilebiliyor.

Milton Keynes’teki Red Bull Racing fabrikasından yapılan açıklamada bugüne kadar araç tanıtımlarının genelde testlerden bir iki gün önce yapıldığını ama bu kez çok önemli bir süreç olarak gördükleri Katalunya’daki test günlerine aracı daha hazır halde sokmak için erken davrandıklarını söyleyen yetkililer, ilk olarak ise Daniel Ricciardo ile Silverstone’da bir test çekiminin yapıldığını belirttiler.

Kaynak : Red Bull

F1, WRC, TURKF1,  OTO HABER,  MotoGP, otomobil, Otomotiv, OTO,  ARABA, Hybrid, Hibrit. FORMULA1, motor sporları, MOTOR, WEC, FIA,