Sainz: Haloya alışmak için 20 tura ihtiyacımız var

Renault pilotu Carlos Sainz, 2018’de gelen yeniliklerden olan haloya uyum sağlamak için 20 tura ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Sainz: Haloya alışmak için 20 tura ihtiyacımız var Formula1

Güvenlik açısından oldukça gerekli bir tasarım olduğunu da dile getiren İspanyol pilot, bununla birlikte aerodinamik açıdan haloyu araca monte etmenin yoğun çaba gerektirdiğinden de bahsetti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sainz şöyle konuştu.

“Bence halo çok önemli bir yenilikti. Pilotlar olarak bize biraz garip gelse de buna 20 turda alışabileceğimizi düşünüyorum.

“Mühendisler aerodinamik açısından aracın nasıl etkileneceğini inceliyorlar. Rüzgar tüneli çalışmalarını gördüm, ama gerçekten neler olduğunu anlamak için testleri beklememiz gerekiyor.

“Görsel olarak çok kötü bir görüntü oluşturduğunu düşünmüyorum. Normalden çok daha kısa bir sürede buna alışacağız ve o zaman fark hissedilmeyecektir.

“Umarım yeni sezonda güçlü bir performans sergileyip orta sıralarda rekabetçi olabiliriz. Geçen seneden bazı güzel sinyaller aldık ve bunu 2018’e de aktarmak istiyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.