Perez: Force India’nın ekonomik desteğe ihtiyacı var

Sergio Perez, Force India’nın potansiyeli çok yüksek bir takım olduğunu, ama ekonomik desteğe ihtiyaç duyduklarını söyledi.

Perez: Force India’nın ekonomik desteğe ihtiyacı var Formula1

Son iki senedir takımşar şampiyonasında 4.’lüğü kimseye bırakmayan Silverstone merkezli takım, yeni sezonda birkaç kez podyuma çıkmayı istiyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Perez şöyle konuştu.

“Force India’nın çok güçlü bir takım olduğunu biliyorum. Daha iyi işler yapabilecek potansiyele de sahibiz, ama bunun için ekonomik desteğe ihtiyacımız var.

“Bütün rakiplerimiz güçleniyor ve bizim de onlara cevap veriyor olmamız lazım. Kısıtlı bütçeyle son yıllarda harika işler yapmayı başardık.

“Geçen iki yıldaki başarıları tekrarlamak harika olurdu. Yine de bu sene son zamanlarda hiç olmadığı kadar güçlü bir orta sıra grubu var ve işimiz gerçekten çok zor olacaktır.

“Yine de bizim öncelikle kendi işimize odaklanmamız gerekiyor. Eğer güzel bir araç üretirsek sonrası biraz daha kolay olacaktır.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.