Horner: 2018’de şampiyon olabiliriz

Christian Horner, geçen yıllarda yaptıkları hatalardan gerekli dersleri çıkardıklarını ve 2018’de şampiyon olmalarının mümkün olduğunu söyledi.

Horner: 2018’de şampiyon olabiliriz Formula1

Geçen hafta içinde konuşan Helmut Marko ise şampiyonluğa henüz hazır olmadıklarını ve bu seneden ümitli olmadığını ifade etmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Horner şöyle konuştu.

“ Geçen seneki hatalarımız tekrarlamazsak ve motor da dayanıklılık konusunda daha iyi durumda olursa şampiyon olmamamız için bir neden göremiyorum.

“Sebastian bizimle 30 yaşına gelmeden 4 şampiyon yaşamayı başardı. Lewis de 4.şampiyonluğunu 32 yaşında elde etti. Ben Max’in büyük bir şampiyon olacağını ve onun da bu sayılara ulaşabileceğini düşünüyorum.

“Bu sene McLaren de Renault motorunu kullanacak ve onların da neler yapabileceğini yakından takip etmeliyiz. Üst sıralar için bir tehdit olabilirler.

“Geçen senenin özellikle ikinci bölümünde yaptığımız atağı yeni sezonda da devam ettirmeliyiz. Kurallar da zaten aşağı yukarı aynı kaldı. Bu yüzden güç dengelerinde bir değişiklik beklemiyoruz. Aynı şekilde devam edersek şampiyon olmamamız için bir neden olmadığına inanıyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.