Hulkenberg: Renault’nun hala 2-3 yıla ihtiyacı var

Nico Hulkenberg, Renault’nun Mercedes ve Red Bull’un seviyesine çıkmak için hala 2-3 seneye ihtiyacı olduğunu söyledi.

Hulkenberg: Renault’nun hala 2-3 yıla ihtiyacı var Formula1

Son iki sezonda iyi bir gelişim gösteren Enstone merkezli takım, buna rağmen 2017’de takımlar şampiyonasını 6.sırada noktalamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hulkenberg şöyle konuştu.

“Takım olarak geçen sene büyük bir gelişim gösterdiğimizi söylemeliyim, ama hala Red Bull ve Mercedes’in bulunduğu yerden çok uzaktayız.

“İyi bir fabrikamız var ve herkes elinden gelenin en iyisini yapıyor. 2-3 sene içinde üst sıralarda rekabetçi olan bir takım haline gelebiliriz.

“Mercedes yıllarca ortalama bir takım olarak devam etmişti, ama şimdi ne durumda olduklarını görüyoruz. Aynı şekilde Red Bull da birden şampiyon olmadı. İyi yatırımlar ve güzel bir çalışmayla buralara geldiler.

“Kurallar çok sık değişiyor ve bunlara en iyi şekilde uyum sağlamak gerekiyor. bu sayede öndekilerle aradaki farkı daha hızlı şekilde kapatabiliriz. Neler olacağını göreceğiz. Şu an için önümüzdeki yıla odaklanıp kendimizi geliştirmeye çalışacağız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.