Alfa Romeo Sauber F1 takımı’nın yeni aracı C37 görücüye çıktı!

33 yıl aradan sonra pistlere geri dönen, Formula 1 tarihinin baş aktörlerinden Alfa Romeo, 2018 Formula 1 Şampiyonası’nda boy göstereceği yeni otomobili C37’yi görücüye çıkardı.

Alfa Romeo Sauber F1 takımı’nın yeni aracı C37 görücüye çıktı! Formula1

   

   

Dört Yapraklı Yonca Pistlere Geri Dönüyor!

33 yıl aradan sonra pistlere geri dönen, Formula 1 tarihinin baş aktörlerinden Alfa Romeo, 2018 Formula 1 Şampiyonası’nda boy göstereceği yeni otomobili C37’yi görücüye çıkardı.

Formula 1 Şampiyonası’na günler kala tanıtılan C37 ilk test sürüşüne 26 Şubat- 1 Mart tarihleri arasında Barselona’daki Katalunya Pisti’nde çıkacak.

Dünyanın en köklü otomobil markalarından Alfa Romeo, 33 yıl aradan sonra dünyanın en prestijli motor sporları organizasyonlarından Formula 1’e geri dönüşünü müjdeleyen yeni otomobili C37’yi gün yüzüne çıkardı.

2018 Formula 1 Şampiyonası’nda mücadele edecek C37, son teknoloji Ferrari güç ünitesi ve üstün aerodinamik özellikleriyle ön plana çıkıyor.

Formula 1 tarihinin baş aktörlerinden olan Alfa Romeo’nun yeni otomobili C37’nin kaputu üzerinde yer alan Quadrifoglio sembolü, markanın yeniden pistlere geri dönüşünü müjdeliyor.

1923’ten bu yana Alfa Romeo’nun en performanslı araçlarında yer alan efsane ‘şans sembolü’ Quadrifoglio amblemi 15’inci Targa Florio Şampiyonası’nı kazanan Ugo Sivocci pilotajındaki ‘RL’ yarış otomobiline de atıfta bulunuyor.

1925 yılında Monza’da düzenlenen ilk Motor Sporları Dünya Şampiyonası’nda zafere ulaşan Alfa Romeo’nun, beş Dünya Şampiyonluğu’ndan ilkini kazanan Brilli Peri’nin ‘P2’ aracında da bulunun aynı sembol, ardından 1950 ve 1951’de Giuseppe ‘Nino’ Farina ile Juan Manuel Fangio’nun kullandığı, ilk iki Formula 1 Dünya Şampiyonası’nda zafere ulaşan ünlü ‘Alfettalar’, Alfa Romeo 158 ve159’da da yer aldı.

Bugün bu efsanevi sembol, Alfa Romeo felsefesinin devam eden gücünü ve başarısını gösteriyor.

2018 sezonunda Marcus Ericsson ve Charles Leclerc pilotajında pistlerde mücadele etmeye hazırlanan Alfa Romeo Sauber F1 Takımı’nın Teknik Direktörü Frederic Vasseur, ilk olarak Barselona’daki Katalunya Pisti’nde test sürüşleri gerçekleştirilecek olan yeni otomobil C37 ile ilgili olarak “C37 üzerinde son aylarda çok yoğun şekilde çalıştık ve bugün bu yeni otomobili ilk kez görücüye çıkardığımız için çok heyecanlıyız.

2018 hedefimiz oldukça net; sahada eksiklerimizi tamamlamamız ve sezon içinde performansımızı sürekli olarak geliştirmemiz gerekiyor.

C37’nin geliştirilmesinde çok büyük emek sarf ettik.

Alfa Romeo’nun Formula 1 pistlerine geri dönüşü, takımın tarihinde bir başka kilometre taşı niteliğinde ve böylesi köklü bir markanın motor sporlarına geri dönmesinden ötürü çok mutluyum.

Yeni yarış otomobilimiz C37, son birkaç ayda fabrikadaki herkesin emeğinin sonucunda ortaya çıktı.

C37’nin ardındaki felsefe, C36’dakinden epey farklı. Aerodinamik özellikleri büyük oranda değişen C37, bir önceki modele göre birçok yeni özelliğe sahip.

Ayrıca yeni Ferrari motoru da performansımızı artıracak. C37 ile ilerleme kaydetmeyi ve 2017’ye göre rekabetçi gücümüzü daha da artırmayı hedefliyoruz.

Alfa Romeo Sauber F1 Takımı olarak 2018 sezonuna başlamaktan ötürü çok heyecanlıyız” yorumunda bulundu.

F1, WRC, TURKF1,  OTO HABER,  MotoGP, otomobil, Otomotiv, OTO,  ARABA, Hybrid, Hibrit. FORMULA1, motor sporları, MOTOR, WEC, FIA,

Buğra Sezer

Buğra Sezer / Editör

Tüm Yazıları

Buğra Sezer TurkF1.com'un kurucusu, imtiyaz sahibi ve aynı zamanda Genel Yayın Yönetmenidir.Bugüne kadar özellikle Motor Sporları medyası ve yazılı basında sayısız haber, köşe yazısı ve makale yazmış olması sebebiyle sektörde tecrübesi bulunmaktadır. Kendisi ayrıca Bilgisayar Mühendisi olmakla beraber MIT (Massachusetts Institute of Technology) Girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlamış ve an itibari ile Californiya Berkeley Universtesinde Medya ve Pazarlama bölümünde uzaktan eğitim ile okumaktadır.