Kubica Barcelona’da piste çıkacak

Williams’ın yedek pilotu Robert Kubica’nın Barcelona’daki testlerde iki kez piste çıkacağı açıklandı.

Kubica Barcelona’da piste çıkacak Formula1

Grove merkezli takım, pilotları Stroll – Sirotkin ikilisiyle Kubica arasında görev dağılımını yaptı ve Polonyalı için güzel bir şans ortaya çıkmış oldu.

İlk günde sabah seansında Knadalı pilot piste çıkarken, öğleden sonra araca Sirotkin geçecek. Ertesi günkü sabah seansına da başlayacak olan çaylak pilot sonrasında ise yerini Kubica’ya bırakacak.

Çarşamba günü Stroll ve Kubica günü noktalarken, son günde ise piste iki genç pilot çıkacak. Geçen sene de 3 kez testlere çıkan Kubica’nın bu karardan memnun olduğu ifade edilirken, tekrar bir karşılaştırma yapma açısından da yararlı bir test dönemi olacak.

Polonyalı pilotun koltuğu kaptırdığı Sirotkin’le olan tur dereceleri yakından incelenecek olurken, Rus pilot burada olmayı hak ettiğini tekrar ispatlamak isteyecektir.

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.