Grosjean testlerdeki hedefini açıkladı

Haas pilotu Romain Grosjean Barcelona’daki testlerde liderle aralarındaki farkın 1 saniyeden çok olmamasına dikkat edeceklerini söyledi.

Grosjean testlerdeki hedefini açıkladı Formula1

Formula 1’deki üçüncü sezonuna başlayacak olan Amerikan takımı, geçen yıllarda iyi işler yapmış ve orta sıralarda iyi puanlar toplamayı başarmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Grosjean şöyle konuştu.

“Testlerdeki ilk hedefimiz en iyi dereceye bir saniye veya daha yakın olabilmek.

“Tabii ki bu testlerde hiçbir zaman şartları kesin olarak bilemezsiniz. Bazı takımlar düşük, bazıları ise daha fazla benzinle tur atabiliyorlar.

“Yine de genel olarak Melbourne’e gitmeden önce araçla ilgili iyi bir fikir sahibi olmak istiyoruz. Araçtan memnunum ve şimdi sezon içinde de onu geliştirip yukarılara doğru taşımamız gerekiyor.

“Umarım beklentilerimiz doğrultusunda güzel bir sezon olur ve ilk yarıştan itibaren üstüne koyarak gidebiliriz. Bu sene diğer yıllara göre daha iyi bir iş yapıp takım şampiyonasını yukarılarda tamamlamak istiyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.