Lowe: Stroll harika bir yıl geçirebilir

Paddy Lowe, geçen sene çaylak yılını tamamlayan Lance Stroll’ün 2018’de harika işler yapabileceğine inandığını söyledi.

Lowe: Stroll harika bir yıl geçirebilir Formula1

Bakü’de tarihin en genç podyuma çıkan çaylak pilot olan Kanadalı pilot, Monza’da ise tarihin en genç ilk çizgi startını alan isim olmayı başarmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Lowe şöyle konuştu.

“Bence Lance ikinci sezonuna ilkine göre çok daha farklı yaklaşacaktır. Artık üstündeki baskı daha az olacak.

“Çok iyi bir geçmişi olduğunu biliyoruz. Onun potansiyelinin farkındayız ve bu sene muhteşem işler yapabileceğini düşünüyorum. Kesinlikle çok güzel bir geleceği var.

“Artık bütün pistlerde yarıştı ve bu da onun piste çıkarken ki özgüvenini daha da arttıracaktır. Zaten geçen sene Bakü gibi hiç yarışmadığı bir piste podyuma çıkması da onun kalitesini gösteriyor.

“Onunla ilgili en etkileyici nokta ise ilk turları. Geçen sene ilk turlarda en çok geçiş yapan isim oldu ve bu da onun baskı altında ne kadar doğru kararlar verebildiğini gösteriyor.

“Birçok tecrübeli pilot ilk virajda temaslardan kaçamazken Lance harika işler yaparak en çok geçiş yapan isim oldu. Umarım 2018’de üstüne koyarak devam eder ve harika bir sezon geçirebiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.