Ricciardo görüşmelere Nisan’da başlamayı bekliyor

Daniel Ricciardo bir kez daha sözleşme yenileme görüşmeleri için acele etmeyeceğini ve Nisan’a kadar beklemeyi düşündüğünü söyledi.

Ricciardo görüşmelere Nisan’da başlamayı bekliyor Formula1

Artık şampiyonluk savaşında yer almak isteyen 28 yaşındaki Avustralyalı pilot, bunun için önce Red Bull’un sezon içindeki durumunu değerlendirmek istediğini belirtmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Geçen sezonun sonundan bu yana hala 2018’de nerede alacağımıza dair bir ipucumuz yok ve bu yüzden de hala ne yapacağıma karar vermiş değilim.

“Açıkçası Nisan gibi bir karara varacağım konusunda gayet olumlu düşünüyorum. Umarım sezon güzel şekilde ve kazanarak başlarız. Ben de bu sayede ne yapmak istediğimi herkesle paylaşabilirim.

“Amacım şampiyon olacak bir yarışla yarışmak olacaktır. Artık kariyerimin en iyi döneminde olduğumu düşünüyorum ve kazanmaya ihtiyacım var.

“Hep dediğim gibi ilk seçeneğim her zaman Red Bull olacaktır. Yeni sezonda rekabetçi olmak istiyoruz. Bunu başarırsak burada kalmaktan mutluluk duyacağım.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.