Sainz: Mercedes ve Ferrari önde kalmaya devam edecektir

Carlos Sainz 2018’de yine Mercedes ve Ferrari’nin önde şampiyonluk mücadelesi vermeye devam edeceğini söyledi.

Sainz: Mercedes ve Ferrari önde kalmaya devam edecektir Formula1

Kendilerinin de yeni sezon öncesinde ileriye doğru adımlar attıklarını belirten İspanyol pilot, Avustralya’daki yarışı heyecanla beklediğini de ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sainz şöyle konuştu.

“Sanırım bu sezon yine Mercedes ile Ferrari arasında bir şampiyonluk savaşı olacaktır.

“Lewis’in dün attığı tur gerçekten korkutucu derecede iyiydi ve bunu orta hamurla yaptı. Her ne kadar yorumda bulunmak için erken olsa da Avustralya’da pole için Hamilton – Ferrari kapışması görebiliriz.

“McLaren, Renault ve hatta Red Bull için bile yarış kazanmak çok zor olacaktır, çünkü öndeki takımların seviyesi çok yukarıda.

“İnsanların podyuma çok takıntılı olmaya başladılar. 1 kere podyuma çıkıp kötü bir sezon geçirebilirsiniz. Bu yüzen benim hedefim 21 yarış boyunca istikrarlı ve güzel sonuçlar alabilmek.

“Nico gerçekten harika bir pilot. Özellikle sıralama turlarında çok hızlı, ama kendime güveniyorum ve sene içinde onunla birlikte takımı ileriye taşıyacağız.

“Umarım her şeyiyle güzel bir yıl olur ve hem takım olarak hem de kişisel olarak hedeflerimize ulaşabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.