Perez: Testlerde çok vakit kaybettik

Force India pilotu Sergio Perez, testlerin ilk günlerindeki kötü şartlardan dolayı çok fazla vakit kaybettiklerini ve bunu telafi etmeleri gerektiğini söyledi.

Perez: Testlerde çok vakit kaybettik Formula1

Kar yağışından dolayı Çarşamba günü piste çıkamayan Meksikalı pilot, şartların düzelmesiyle birlikte Perşembe gününü 65 tur atarak noktalamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Perez şöyle konuştu.

“Kar yağışında dolayı araca ilk defa dün geçebildim ve iyi de bir iş yaptığımızı düşünüyorum.

“3 aylık aranın ardından tekrar sürüş yapabilmek çok özeldi. Açıkçası araca geçtiğimde yüzümün güldüğünü fark ettim.

“Haftanın başından beri havanın kötü olması işleri biraz zorlaştırdı. Çok az sayda tur atabildik ve bu da aracı tanımamıza engel odu.

“Plana uygun şekilde turlar attık ve biraz olsun aracı tanımış olduk. Lastikler için de güzel bir gündü, ama özellikle testlerin ikinci haftasında pistte çok daha fazla vakit geçirmeliyiz.

“Melbourne’e en hazır şekilde gitmek istiyoruz ve bunun için de testler çok önemli. Umarım hava şartları güzelleşir ve daha fazla vakit kaybetmeyiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.