Vettel: İkinci haftayı daha verimli kullanmalıyız

Testlerin ilk haftasında özellikle kötü hava koşullarından dolayı istediğini alamayan Ferrari’de Sebastian Vettel, ikinci haftada bunu telafi etmeleri gerektiğini söyledi.

Vettel: İkinci haftayı daha verimli kullanmalıyız Formula1

Perşembe günü şartların da iyileşmesiyle birlikte 120 tur atmayı başaran Alman pilot, Hamilton ve Vandoorne’un ardından günü 2.sırada tamamladı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Öğleden sonra bizim için çok ideal değildi.

“Bu biraz pist şartlarından, biraz da garajda kaybettiğimiz vakitten kaynaklanıyor. Bazı detaylar üzerinde durduk ve bu da bize zamana mal oldu.

“Testlerin ikinci haftasında kesinlikle çok daha fazla sürüş yapmak istiyoruz. Şu an için hala araçla ilgili kesin bir bilgiye sahip değiliz ve aynı şekilde lastiklerle ilgili de verileri en iyi şekilde toplamamız gerekiyor.

“Umarım havalar ısınır ve kalan test günlerini daha verimli geçirebiliriz. Yeni sezona mümkün olduğunca çok bilgiyle gitmek istiyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.