Wolff: Bottas’ın başarılı olmamak için bahanesi yok

Mercedes patronu Toto Wolff, takımla ikinci sezonuna başlayacak olan Valtteri Bottas’ın bir bahanesi olmadığını söyledi.

Wolff: Bottas’ın başarılı olmamak için bahanesi yok Formula1

İlk sezonunda güzel sonuçlar alsa da genel olarak istikrarsız bir görüntü sergileyen Fin pilot, bu sene daha iyi olacağına inandığını belirtmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Wolff şöyle konuştu.

“Valtteri’nin üstündeki baskı artık daha az. Onun yeteneklerine güvenmesek takımda olmazdı.

“Eğer Lewis ile aynı seviyeye çıkar ve güzel bir yıl geçirirse zaten adını en iyi pilotların yanına yazdıracaktır. Bunu başaramaması durumunda ise hiçbir bahanesi olduğunu düşünmüyorum.

“Takımda iyi bir hava var ve herkes mutlu şekilde yeni sezon çalışmalarını sürdürüyor. Aracımıza güveniyoruz, ama ciddi rakiplerimiz var ve asla dikkatimizi dağıtmamalıyız.

“İki pilotumuzla birlikte güzel bir yıl geçirip her kulvarda şampiyon olmak istiyoruz. Umarım işler yolunda gider ve bunu başarabiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.