Hulkenberg verimsiz geçen günlerden dolayı mutsuz

Renault pilotu Nico Hulkenberg, şartların iyileştiği Perşembe gününde sabah seansında piste çıkmış ve yine kuru zeminde temiz bir tur atamamıştı.

Hulkenberg verimsiz geçen günlerden dolayı mutsuz Formula1

Öğleden sonra Sainz’ın araca geçmesinin ardından şartların iyileşmesiyle birlikte Fransız takımı çok sayıda tur atıp araçla ilgili önemli veriler topladı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hulkenberg şöyle konuştu.

“Perşembe günü sabah seansında araca geçmiştim, ama ne yazık ki şartlar tam olarak iyileşmemişti. Bu yüzden temiz turlar atamadım.

“Açıkçası yağmur lastikleriyle tur atmak çok da verimli bir gün geçirmeme yardımcı olmadı. Bu yüzden ikinci haftada daha çok zorlamam gerekecek.

“Pistin yüzeyinin de yenilenmesiyle birlikte kuruması uzun sürdü ve Perşembe günü sadece bir kez kuru zeminde tur atabilmiş oldum.

“Hala önümüzde bir test haftası daha olacak ve bundan en iyi şekilde yararlanmak istiyorum. Yeni sezon öncesinde ne kadar çok tur atarsak, bu bizim aracı ve lastikleri o kadar iyi anlamamıza yardımcı olacaktır.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.