Hamilton: Verstappen’in şampiyon olacak potansiyeli var

Lewis Hamilton, Red Bull’un genç pilotu Max Verstappen’in ilerde şampiyon olmak için çok büyük bir potansiyeli olduğunu söyledi.

Hamilton: Verstappen’in şampiyon olacak potansiyeli var Formula1

Kariyer basamaklarını hızlı şekilde tırmanan Hollandalı pilot, 2016’da sezon ortasında Toro Rosso’dan Red Bull’a geçmiş ve İspanya’daki ilk yarışını ilk sırada tamamlamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hamilton şöyle konuştu.

“Verstappen’in 4 şampiyonluk alıp alamayacağını söylemek şu an için zor, ama kesinlikle büyük bir potansiyeli var ve çok büyük başarılar yaşayacağına eminim.

“Onun nasıl sürdüğünü herkes gördü. Gelişmek için önünde uzun bir yol var ve buna da çok açık bir isim. Ben 21 yaşında henüz Formula 1’de değildim ve o şimdiden daha genç yaşta birçok başarı elde etti. Bu bakımdan benim ve diğerlerinin önünde bulunuyor.

“Ben yarıştığım sürece onun kazanmaması için elimden geleni yapacağım, çünkü bunu yapmak için bu spora geldim ve çıktığım her yarışı kazanmak için çalışıyorum.

“Açıkçası bir an önce yarışmaya başlamak istiyorum. Testler önemli, fakat bir rekabet yok. Ben artık diğerleriyle pist üstünde savaşmak istiyorum.

“Yine de önümüzde çok kısa bir vakit kaldı ve bu dönemi aracı daha iyi anlamak için kullanacağız. Umarım işler bu sezonda da istediğimiz gibi gider.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.