Abiteboul: Normal bir test haftası olmadı

Renault patronu Cyril Abiteboul testlerin normal şartlarda gerçekleşmediğini ve bunun da takımların araçlar hakkında bilgi sahibi olmasına engel olduğunu söyledi.

Abiteboul: Normal bir test haftası olmadı Formula1

Toplamda geride kalan 4 günde 273 tur atan Fransız takımı, kar ve yağmurun vurduğu testlerde kuru zeminde tur atmakta zorlanmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Abiteboul şöyle konuştu.

“Bu hafta RS18’in ilk defa pistteki performansını görme şansımız oldu. Tabii ki yağmurlu ve soğuk havadan dolayı istediğimiz verileri tam olarak toplayamadık.

“Testlerin ilk ve son günündeki güzel şartları iyi şekilde değerlendirdiğimizi düşünüyorum. Arada yağmur ve kar yağışından dolayı verimli şekilde çalışma yapma şansımız olmadı.

“Hala aracı tam olarak anlamak için çok erken. Nico ve Carlos kısıtlı zamana rağmen güzel geri bildirimlerde bulundular. Enstone’daki herkes şimdi bunları değerlendiriyor ve aracı daha iyi hale getirmek için çalışıyoruz.

“Önümüzdeki hafta havanın da güzelleşmesiyle birlikte daha çok tur atmayı hedefliyoruz. Umarım işler yolunda gider.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.