Key: Honda’nın gelişimi sürpriz değil

Yeni sezonda Honda motoru ile yarışacak olan Toro Rosso, testlerin ilk haftasında pilotlarda ve takımlarda en çok tur atan ekip olmayı başarmıştı.

Key: Honda’nın gelişimi sürpriz değil Formula1

Geride kalan 3 yılda McLaren ile başarısız sonuçlar alan Japon üreticisi, bu sezon özellikle dayanıklılık anlamında çok daha iyi gözüküyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Key şöyle konuştu.

“Geçmiş yılları gördükten sonra Honda’nın ilk haftasında yaptıkları sürpriz olarak görünebilir, ama onlarla birlikte çalıştığımız için bunu sürpriz olmadığının farkındayız.

“Çok iyi bir tesisleri var ve çalışan herkes elinden gelenin en iyisini yapıyor. Onlarla çalıştığımız için mutluyuz. Birlikte yükselmek istiyoruz.

“İşlerin yolunda gittiğinden emindik, ama piste çıkınca gerçekten de ne kadar iyi bir iş yaptıklarını daha iyi görmüş olduk. 4 gün boyunca hiçbir sorun yaşamadık ve bundan ötürü çok mutluyuz.

“Sürekli toplantılar yapıp hangi yönlerde gelişmemiz gerektiğini tartışıyoruz.  Sezon içinde de ileriye doğru gideceğimize inanıyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.