Perez: McLaren ve Renault’yu geride tutmak zor olacaktır

Sergio Perez, son iki senedir 4.sıranın sahibi olan Force India’nın yeni sezonda McLaren ve Renault’yu arkasında tutmasının hiç kolay olmayacağını söyledi.

Perez: McLaren ve Renault’yu geride tutmak zor olacaktır Formula1

2017’de tarihinin en başarılı sezonunu geçiren Silverstone merkezli takım, testlerin ilk haftasını çok verimsiz geçirmiş ve en az tur atan ekip olmuştu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Perez şöyle konuştu.

“Bence bu sene en çok dikkat edilmesi gereken takım McLaren olacaktır. Aynı şekilde Renault’nun da yine gelişmesini bekliyoruz.

“Biz orta sıralardaki savaşta yine rekabetçi olacağız, ama işimiz geçmiş yıllarda göre çok daha zor olacaktır. Amacımız öndeki 3 takıma biraz daha yakın olabilmek.

“Testlerin ilk haftasında ne yazık ki kötü hava şartlarından çok etkilendik ve az sayıda tur atabildik. İkinci test döneminde mümkün olduğunca çok tur atıp bu eksiği kapatmak istiyoruz.

“Umarım sezonun ilk yarışı ile birlikte rekabetçi olmaya devam eder ve güzel bir sezon geçirebiliriz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.