Sirotkin: Mevcut durumdan en iyisini çıkarttık

Sergey Sirotkin, hava şartlarından dolayı aracı çok iyi anlayamadıklarını ve mevcut durumda daha iyisini yapamadıklarını belirtti.

Sirotkin: Mevcut durumdan en iyisini çıkarttık Formula1

Charles Leclerc ile birlikte griddeki iki pilottan biri olan Rus pilot, sadece Perşembe günkü sabah seansında araca geçme şansı yakalamış ve rekabetçi turlar atamamıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sirotkin şöyle konuştu.

“Ne olursa olsun yine de verimli bir hafta geçirdiğimizi düşünüyorum. Tabii ki her şey istediğimiz gibi ideal değildi, ama mümkün olan en iyi şeyi yaptığımıza inanıyorum.

“Aracın farklı hava şartlarında nasıl tepkiler verdiğini görmek güzeldi. Henüz araçla ilgili bütün resme hakim değiliz, ama ikinci haftada bu eksiği kapatmak istiyoruz.

“Eksik ve güçlü yönlerimizi daha iyi anlayınca aracı geliştirmekte de sorun yaşayacağımızı düşünmüyorum. Güçlü bir ekibe sahibiz ve işler yolunda gidiyor.

“Gelecek hafta hava daha iyi olacak ve her şeyi yoluna koymak için güzel bir şansımız olacak. Çok sayıda tur atarak gerekli tüm verileri toplayacağız.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.