Magnussen: Daha kibar olmayacağım

Haas pilotu Kevin Magnussen, yeni sezonda daha dost canlısı bir tavır takınmayacağını ve elinden geldiğince ceza almamaya çalışacağını söyledi.

Magnussen: Daha kibar olmayacağım Formula1

Geçen sene Macaristan Gp’sinde ardından Hulkenberg ile sorun yaşayan Danimarkalı pilot, Malezya’da da Fernando Alonso ile karşı karşıya gelmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Magnussen şöyle konuştu.

“Pist üstünde kimseye karşı arkadaşça bir tavırla yaklaşmam gerekmiyor. Hepimiz iyi bir sonuç almak için yarışıyoruz.

“Yine de ceza almam hata yaptığım anlamına gelir. Bu sezon elimden geldiğince ceza almamaya çalışacağım. Zaten geçen sene pist üstü rekabetinden dolayı sadece 1 kez ceza almıştım.

“Sürekli hatalarımdan ders çıkarmaya çalışıyorum. Cezalardan kaçmak istiyorum, ama bu diğerleriyle arkadaş olmam anlamına gelmiyor. Pistte daha sert olmam gerekiyor.

“Umarım sene içinde her şey yolunda gider. Takım olarak kış döneminde iyi hazırlandık ve bunun karşılığını almak istiyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.