Sainz: Testler başlamış gibi hissetmiyorum

Carlos Sainz, henüz testlerin başladığını hissine kapılmadığını ve tekrar araca geçmek için sabırsızlandığını söyledi.

Sainz: Testler başlamış gibi hissetmiyorum Formula1

Geçen hafta toplamda 151 tur atan İspanyol pilot, orta hamurla attığı en hızlı turla birlikte en hızlı 11.isim olmuştu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sainz şöyle konuştu.

“Açıkçası henüz aracı test edebildiğimizi düşünmüyorum. Evet, aracı sürdüm, ama farklı ayarları deneyemedik ve pek verimli olduğuna inanmıyorum.

“Aracın çok büyük bir potansiyeli var, fakat şu an kendimi içinde çok rahat hissedemiyorum. Bunu için çok sayıda tur atmaya ihtiyacım var. Testlerin ikinci haftasında bunu gerçekleştirmeliyiz.

“Orta hamurla tur atma kararından dolayı mutluyum. Diğer takımların bu lastiği çok kullanmadığını gördük, ama bence seri halinde atılan turlarda gayet iyiydi.

“Hala gelişebileceğimiz çok alan var, ama sabırlı olmamız gerekiyor. Önümüzde daha ilk yarışa kadar çok vakit var ve her şeyi geliştirebiliriz.

“2017’nin son 4 yarışında Renault ile yarışmak bana çok yardımcı oldu. Bu sayede alışma sürecini çabuk atlattım ve şu an kendimi takımın bir parçası gibi hissediyorum.

“Testlerin önemli olduğunu biliyorum, ama bence asıl test yarışarak oluyor. Babam da bana hep ‘yarışları nerede kazanma ihtimalin varsa asıl test odur’ derdi.

“Bu şekilde devam edersek yeni sezonda başarılı olabileceğimizi hissediyorum. Melbourne sevdiğim gib yarış ve orada yarışmak bana çok keyif veriyor. İlk yarışlara çıkmak her zaman zordur. Güzel bir sonuç almak için kendinize güveninizin tam olması lazım. Ben de kendimi oldukça güveniyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.