Brawn: Ferrari’nin tehditlerine çözüm bulmalıyız

Ross Brawn, 2020 sonrasındaki değişimlerden memnun olmayan ve spordan ayrılma tehditlerinde bulunan Ferrari ile bir çözüm bulmaları gerektiğini söyledi.

Brawn: Ferrari’nin tehditlerine çözüm bulmalıyız Formula1

Ferrari’nin spordaki varlığının Formula 1 için çok önemli olduğunu da ifade eden Brawn, onları kaybetmek istemediklerini belirtti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ross Brawn şöyle konuştu.

“Ferrari ile 10 yıl çalıştım ve hala kalbimde çok büyük bir yere sahip olduklarını söylemeliyim.

“Onlar bu spor için tam anlamıyla bir ikonlar ve kesinlikle bir çözüm bulmamız gerektiğini düşünüyorum. Formula 1, içinde Ferrari olduğu sürece özel olmaya devam edecektir.

“Amacımız bütün takımlara karşı adil olabilmek ve bu Ferrari’yi de kapsıyor. Evet, beğenmedikleri kararı veto etme hakları var, ama daha önce bunu hiç kullanmamışlardı.

“Moto Gp’ye baktığımızda bize göre 30 saniye daha yavaşlar, ama çok hızlı gözüküyorlar. Bizim de araçlarımız güzel görünür ve rekabet seviyeleri artarsa, kimse 10 saniye yavaşlamış olmalarını önemsemeyecektir.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.