Pirelli: İlk haftada beklentilerimiz karşılandı

Pirelli’den yapılan açıklamada, testlerin ilk haftasında beklentilerinin karşılandığını ve ikinci haftada da böyle olacağına inandıklarını söylendi.

Pirelli: İlk haftada beklentilerimiz karşılandı Formula1

Düşük pist sıcaklılarının yanında yağmur ve kar yağışı ile birlikte takımların attığı tur sayıları çok azalırken, herkes istedikleri verimi alamadığından şikayetçi olmuştu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Isola şöyle konuştu.

“Testlerin ilk haftasında sıcaklıkları çok düşük ve değişkendi.

“Özellikle Çarşamba günü kar yağışından dolayı hiç tur atılamadı ve koca bir günün boşa gitmesine neden oldu.

“İlk test gününde atılan en iyi dereceler, geçen yılın turlarından bile daha kötüydü. Bu idealden çok uzak bir durum olsa ve yine de önemli veriler topladığımızı düşünüyorum.

“Pist zemininin de yenilenmesi derecelere çok etki etti. Lastiklerin tam performansını Barcelona’da görmek hiç kolay olmayacaktır. Avustralya’da daha iyi bir fikre sahip olabiliriz.

“İkinci test haftasıyla birlikte atılan turlar artacak ve elimizde daha çok veri olacaktır. O zaman her şeyi daha net görebileceğiz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.