Perez: Ocon'la birlikte çalışmalıyız

Sergio Perez yeni sezon rakiplerinin çok güçlü olduğunu ve Esteban Ocon ile birlikte çalışmaları gerektiğini söyledi.

Perez: Ocon'la birlikte çalışmalıyız Formula1

Geçen sene pist üstünde çok kez karşı karşıya gelen iki takım arkadaşı birkaç kez temas edince, Silverstone merkezli takım pilotlarının yarışmasını engellemişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Perez şöyle konuştu. 

"Her ne kadar geçen sene içinde bazı sorunlar yaşamış olsak da bence önemli olan sezonu güzel şekilde birlikte çalışarak tamamlamamızdı.

"Birlikte takıma 4.lüğü getirmeyi başardık. Şimdi o da artık çaylak değil ve tecrübesini iyice arttırdı. Aynı sorunları yaşayacağımızı düşünmüyorum.

"Bizim için oldukça zor bir yıl olacak. Orta sıralardaki takımlar çok gelişti ve onlara bir şekilde cevap vermemiz gerekiyor.

"Formula 1'de yarıştığınız sürece öğrenmeye devam edersiniz. İkimiz de birlikte gelişerek takıma faydalı olmalıyız. Geçen senenin son döneminde olduğu gibi çalışırsak her şeyin yolunda gideceğine eminim. Umarım 2017'nin üstüne koyarak ilerleyebiliriz."

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.