Abiteboul: Sainz’ın gelişi Hulkenberg’i uyandırdı

Renault patronu Cyril Abiteboul, Carlos Sainz’ın takıma gelmesiyle birlikte rekabetin arttığını ve Hulkenberg’in de işleri daha ciddiye almaya başladığını söyledi.

Abiteboul: Sainz’ın gelişi Hulkenberg’i uyandırdı Formula1

Geçen sene Jolyon Palmer ile yarışırken takım arkadaşına büyük farklar atan Alman pilot, son 4 yarışta Carlos Sainz ile birlikte yarışmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Abiteboul şöyle konuştu.

“Carlos araca ilk geçtiği andan itibaren Nico diğer araçta olup bitenlerle ilgili daha meraklı biri haline gelmişti.

“Ondan ilk defa ‘Diğer araçtaki yakıt durumu ne?’, ‘Hangi lastikleri kullanıyor?’, ‘Hangi motor modunda yarışıyor?’ şeklinde sorular duymaya başladık.

“Tabii ki bu güzel bir şey. Diğer araçta olup bitenlerle ilgilenmesi işleri ciddiye aldığını gösterir ki bu da takımın ilerlemesi açısından önemli.

“Bu gelişmeler Hulkenberg’i uyandırdı diyemem. O zaten tam bir savaşçı ve her zaman uyanık halde bekliyor. Sadece işlerin biraz daha ciddileştiğinin farkına vardı.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.