Perez: Alonso’nun takvimi neredeyse imkansız

Sergio Perez, bu sezon WEC’de de yarışacak olan Fernando Alonso’nun yoğun takviminin neredeyse imkansız olduğunu dile getirdi.

Perez: Alonso’nun takvimi neredeyse imkansız Formula1

Geçen sene Monaco Gp’sinde yarışmayan ve Indy 500’e katılan İspanyol pilot, bu sezon ise testlerden önce Daytona’da yarışmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Perez şöyle konuştu.

“Fernando’nun gerçekten çok yoğun bir programı var.

“Biz sene içinde sadece yarışlarda değil, bunun yanında simülasyon çalışmalarında da yer alıyoruz ve neredeyse hiç boş vaktimiz olmuyor.

“Alonso’nun bunların yanında bir de WEC’de yarışacak olması kendisi adına gerçekten çok zor olacaktır. Umarım her şey istediği gibi olur, ama çok yorulacak.

“Zaten sene içinde 21 yarışımız var ve bu belli bir noktada bizim için limiti oluşturuyor. Buna rağmen iki farklı seride tam sezon yarışmak imkansız olabilir. Açıkçası bu benim yapmayı düşüneceğim bir şey değil.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.