Magnussen: Halo Belçika’da sorun çıkarabilir

Haas pilotu Kevin Magnussen, halonun sadece estetik açıdan kötü olmadığını bununla birlikte araçtan çıkmayı ve şikanlardaki görüşü engellediğini de söyledi.

Magnussen: Halo Belçika’da sorun çıkarabilir Formula1

Özellikle Belçika Gp’sinde Eau Rouge’u tırmanırken görüş sıkıntısı çekebileceklerini belirten Danimarkalı pilot, durumun biraz sinir bozucu olduğunu da ekledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Magnussen şöyle konuştu.

“Halo gerçekten rahatsız edici bir şey. Araçtan çıkması, direksiyon hakimiyetini sağlamak kolay değil. Çok garip ve sinir bozucu bir sistem olduğunu düşünüyorum.

“Virajlarda oldukça rahat, çünkü kafamızı sağa sola çevirdiğimizde onu görmüyoruz ve bir sıkıntı çıkmıyor. Bununla birlikte şikanlardaki yön değişiminde görüşü engelleyebiliyor.

“Eğer Eau Rouge’da birini takip ediyorsanız ve önünüzdeki kişi hata yaparsa bunu o esnada anlamanız çok zor olur ve ciddi bir kaza meydana gelebilir.

“Bu aynı şekilde Austin’deki ilk viraj için de geçerli. Neler olacağını göreceğiz, umarım daha ciddi bir olaya sebep olmaz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.