Vettel: Hızlı turlar çok bir şey ifade etmiyor

Sebastian Vettel, testlerin ikinci haftasında attığı en hızlı turun gerçek anlamda çok bir şey ifade etmediğini söyledi.

Vettel: Hızlı turlar çok bir şey ifade etmiyor Formula1

4 kez dünya şampiyonu Alman pilot, hiper yumuşak lastiklerle 1:17.182 yaparak yeni pist rekorunun sahibi olmayı başarmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Vettel şöyle konuştu.

“Testlerde yapılan bu derecelerin gerçek anlamda çok bir şey ifade ettiğini düşünmüyorum. Şu an için önemli olan SF71H’nin gücünü göstermesi ve dayanıklılık olarak sağlam durumda olmasıydı.

“Hala sezona tam olarak hazır olduğumuzu söyleyemem. Üzerinde çalıştığımız birçok konu var ve bunları Avustralya Gp’sine kadar çözmek için uğraşıyoruz.

“Testlerde performans bazlı yorum yapmak şu an için mümkün değil. Takımlar farklı lastiklerde ve benzin yüklerlinde turlarını atıyorlar. En iyi resmi ilk yarışta göreceğiz.

“Her şeye rağmen şu ana kadar göstermiş olduğumuzu performanstan memnunum ve yeni sezonu heyecanla bekliyorum.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.