Brown Alonso’nun kariyerini McLaren’de bitirmesini istiyor

Zak Brown, Fernando Alonso’nun McLaren’de mutlu olduğunu ve kariyerini de burada bitirmemesi için hiçbir neden olmadığını söyledi.

Brown Alonso’nun kariyerini McLaren’de bitirmesini istiyor Formula1

Woking merkezli takımın Honda ile olan sözleşmesini fes ettikten sonar geleceğe daha umutla bakan Alonso, yeni sezonda en azından podyuma çıkmayı hedeflediklerini belirtmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Brown şöyle konuştu.

“Fernando ile uzun dönemli bir kontrata sahibiz.

“Onun burada kalmaktan mutlu olduğunu düşünüyorum. Açıkçası burada ihtiyacı olan her şeye sahip ve araç da istediği gibi olursa ayrılmak için bir nedeni kalmayacaktır.

“Bu zamana kadar Alonso’nun yarış çevresinde bu kadar mutlu olduğunu görmemiştim. Birlikte uzun dönemli planlar yapıyoruz ve umarım ilişkilerimiz bozulmadan devam eder.

“Motor sporlarının farklı alanlarında yarışmak gibi arzuları olduğunu biliyorum. McLaren ile sadece Formula 1’de değil, diğer serilerde de bu şansı bulabileceğine eminim.

“İstediği kadar takımda kalabileceğini biliyor. Onun gibi bir pilotla yollarımızı ayırmayı asla istemeyiz.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.