Verstappen: Tek turda Mercedes’in 0.3 saniye yakınında olmalıyız

Max Verstappen, sezon içinde yarış galibiyetleri adına yarışmak için, tek turda Mercedes’in 0.3 saniye yakınında olmaları gerektiğini söyledi.

Verstappen: Tek turda Mercedes’in 0.3 saniye yakınında olmalıyız Formula1

Milton Keynes merkezli takım, geçen sezonu rakipleri Ferrari ve Mercedes’in ardında 3.sırada tamamlarken, özellikle son yarışlarda iyi işler yapmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Verstappen şöyle konuştu.

“Öndekilere kesinlikle çok daha yakın olmalıyız. Eğer sıralama turlarında aradaki farkı 0.3 saniye civarında tutabilirsek, yarışları kazanmak için bir şansımız olabilir.

“2017’nin ilk yarışı ile son yarışı arasında aracımızda büyük bir fark vardı ve çok iyi bir gelişim gösterdiğimizi düşünüyorum. Bu şekilde devam edebilirsek, yeni sezona da iyi bir başlangıç yapıp, başarılı sonuçlar alabiliriz.

“Testlerde seri halinde atılan turlarda araçta kendimi gayet iyi hissediyordum. Tabii ki şu an için bir tahminde bulunmak doğru değil. Neler olacağını göreceğiz.
“Zaten testlerin amacı en hızlı turu atmak değil, araçla ilgili mümkün olduğunca çok bilgi öğrenmektir. Biz çok sayıda tur atarak bunu sağladık ve şimdi sezonun ilk yarışı öncesinde her şeyi analiz ederek, güzel bir başlangıç yapmayı hedefliyoruz.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.