Ricciardo: Mercedes hala zirvede

Daniel Ricciardo, dünkü testlerde Sebastian Vettel’in attığı harika tura ragmen, hala en hızlı takımın Mercedes olduğuna inandığını söyledi.

Ricciardo: Mercedes hala zirvede Formula1

Testlerin ikinci haftasında piste çıkan Avustralyalı pilot, hiper yumuşak lastiklerle yaptığı 1:18.047 ile Vettel’den yaklaşık bir saniye daha yavaş kalmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ricciardo şöyle konuştu.

“Mercedes’in her şeye ragmen zirvede olduğuna eminim. Bir avantajaları olduğu doğru, ama bunun önceki yıllardaki gibi çok olduğunu düşünmüyorum.

“Ferrari ile birlikte onlara çok yakınız. Yeni sezonda bu üç takımın şampiyonluk savaşında güzel bir rekabete gireceğine inanıyorum.

“Hiper yumuşak lastiklerle herkesten 0.2 – 0.3 saniye daha hızlı olabilirler. Bu çok önemli bir avantaj olarak gözükse de, bu sene 5 yarış üst üste kazanmalarına izin vermeyeceğiz.

“Cuma günü son kez aracı kullanacağım ve mümkün olduğunca çok şey öğrenmeliyiz. İlk yarışa güzel bir başlangıç yapıp, önceki yıllardaki şanssızlığımızı kırmak istiyoruz.”

 

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.