Abiteboul: Şu ana kadar her şeyi güzel idare ettik

Renault patronu Cyril Abiteboul, geride kalan test haftasında oldukça iyi işler yaptıklarını ve süreçten mutlu olduğunu söyledi.

Abiteboul: Şu ana kadar her şeyi güzel idare ettik Formula1

Enstone merkezli takım, yaşanılan vites kutusu problemi ile pist üstünde önemli sayılabilecek bir süre kaybetse de buna rağmen, durumu telafi ettiklerini düşünüyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Abiteboul şöyle konuştu.

“Cuma günü testleri güzel şekilde noktaladığımızı düşünüyorum. Geride kalan iki haftada neredeyse tüm test planımızı tamamladık.

“Özellikle ikinci haftada çok sayıda tur atmayı başardık. Bu da aracı daha iyi anlamamıza ve eksik yönlerimizi geliştirmemize yardım edecektir.

“Geçen seneye göre daha iyi durumda olduğumuza inanıyorum. Tabii ki gerçek resmi görmek için Melbourne’deki ilk yarışı beklememiz gerekiyor.

“Vites kutusu problemi beklediğimiz bir şey değildi, ama bunu da kontrol altına aldık ve günün kalanında yine güzel sayıda turlar atmayı başardık. Zaten testlerin amacı da böyle sorunları görmek ve önüne geçmektir.

“Şu an yeni sezon için oldukça heyecanlıyız. Bir an önce Avustralya Gp’sinin gelmesini bekliyoruz.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.