Raikkonen: Araç gayet iyi bir his verdi

Testlerin son gününde en hızlı derecenin sahibi olan Kimi Raikkonen, aracın genel olarak test boyunca iyi bir his verdiğini söyledi.

Raikkonen: Araç gayet iyi bir his verdi Formula1

2 haftalık bölümü 1-2 olarak tamamlayan Ferrari’de en çok tur atan isim ise Sebastian Vettel olurken, Fin pilot takım arkadaşının 0.039 saniye gerisinde kaldı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Raikkonen şöyle konuştu.

“Genel olarak çok iyi bir pakete sahip olduğumuzu düşünüyorum.

“İlk hafta ne yazık ki hava şartları idealden çok uzaktı ve istediğimiz turları atamadık. Buna rağmen durumu iyi toparladık ve ilk yarış öncesinde birçok veriye sahibiz.

“Araçta kendimi çok iyi hissettim. Hala gelişecek çok yönümüz var ve şimdi iki haftalık süreçte bunların üzerine gitmeliyiz. Sürüşü iyileştirirsek çok daha güçlü olabiliriz.

“Şu an için kimse nerede olduğumuzu söyleyemez. Testlerde takımların nasıl bir strateji ile tur attığını bilmiyoruz. Bu yüzden her şeyi ilk yarışta anlayacağız. Yarışmayı çok seviyorum ve bir an önce sezonun başlamasını bekliyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.