Sainz: Yeni sezon öncesinde gayet iyi hissediyorum

Carlos Sainz, testlerde yaptıkları işten memnun olduğunu ve yeni sezon öncesinde kendisini hazır hissettiğini söyledi.

Sainz: Yeni sezon öncesinde gayet iyi hissediyorum Formula1

Testlerin son gününde vites kutusu problemi yaşayan ve sabah seansında sadece 4 tur atabilen İspanyol pilot, günün sonlarında tekrar piste çıkarak en hızlı 3.derecenin sahibi olmuştu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sainz şöyle konuştu.

“Ne yazık ki Cuma gününün büyük bir çoğunluğu bizim adımıza hayal kırıklığı ile geçti. Yine bu geçirdiğimiz pozitif haftanın önüne geçmeyecektir.

“Son birkaç saat içinde takım sorunları çözerek beni tekrar piste yollamayı başardı. Bu bölümü iyi şekilde değerlendirip mümkün olduğunca çok tur attım ve güzel bir final oldu.

“Açıkçası sorunların testlerde çıkmasını, yarışlarda çıkmasına tercih ederim. en azından şimdi durumu anlayıp analiz ettik ve çözüme kavuşturduk. Yarışta böyle bir sorun çok daha büyük sonuçlara yol açabilirdi.

“Yeni sezonu sabırsızlıkla bekliyorum. Tekrar Albert Park’da yarışmak harika olacak. Umarım sezona güçlü bir başlangıç yapabiliriz, bu konuda gayet iyi hissediyorum.”

Yıldırım Karabulut

Yıldırım Karabulut / Editör

Tüm Yazıları

Yıldırım Karabulut sitemizin Motor Sporları alanında çalışan editörlerinden biri olup favori sporu Formula 1'dir. TurkF1.com'dan önceki kariyerinde görsel basın mecrasında güncel Formula 1 haberciliği tecrübesi bulunan Yıldırım Karabulut aynı zamanda Endüstri Mühendisidir.